HUZAR 28
HUZAR 28 jacht żaglowy (2009)
Huzar 28 to jacht żaglowy o wysokich osiągach przeznaczony do żeglugi weekendowej, regat klubowych, umożliwiający obsługę jednoosobową. To „Gentelman Boat", czyli jacht łączący funkcje nautyczne z estetyką. Koncepcja Huzara 28 to jacht, który nie wymaga kwalifikacji regatowych od załogi i zaprojektowany jest do łatwej obsługi. Jacht standardowy realizujący tę koncepcję wyposażony jest w grotżagiel o kształcie zbliżonym do jachtów typu America Cup i jednocześnie w takielunek bez achtersztagu i baksztagów oraz fok samo halsujący w bomem Hoyta.

Kokpit charakteryzuje się dynamiczną linią i innowacyjnym podejściem do obsługi jachtu. Pojemniki na liny pozwalają zachować porządek na jachcie i jednocześnie staje się wyjątkowo charakterystycznym dla Huzara 28 ozdobnikiem.WIĘCEJ INFORMACJI
WNĘTRZE
Zapewniono wysoki stosunek balastu do powierzchni ożaglowania. Jednocześnie jacht posiada bardzo estetyczne i wygodne wnętrze z miejscem do spania dla czterech osób i szereg urządzeń zapewniających komfort jak wysuwany moduł kambuza, szufladę lodówki kompresorowej na chłodne napoje oraz pełnowymiarowe pomieszczenie z elektryczną toaletą morska. Zastosowanie łamanych drzwi eliminuje uciążliwe użytkowanie sztorcklapy. Drzwi po przełamaniu kładą się na schody pozwalają na wygodnie wejść do wnętrza jachtu.
DANE TECHNICZNE
Standardowy silnik stacjonarny o mocy 14 KM z napędem typu saildrive zapewnia bardzo dobre osiągi w przypadku ustania wiatru. Jako jedna z tylko dwóch polskich stoczni EM Yachts produkuje Huzara 28 w technologii infuzji z kadłubem epoksydowym. Zapewnia to wysoką wytrzymałość kadłuba przy niskiej masie. Jacht jest wyposażony w takielunek stały szwedzkiej firmy Selden oraz osprzęt pokładowy firmy Harken. Dla podwyższenia osiągów jacht może być wykonany z takielunkiem węglowym.
©2021 - WWDESIGN.EU