NEWS
Nowy jacht żaglowy
Już niedługo! Jesteśmy już w ostatnim etapie projektowym jachtu o charakterystyce regatowej i poszerzonej dostępności. Długości tego intrygującego jachtu to 12,90 m, szerokość 3,7m. Na zewnątrz, jak i w środku ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą na wymianę elementów nadbudówki i kokpitu. Jednym z zadań jest dostosowanie wnętrza i kokpitu na potrzeby osób niedowidzących.

W ostatnim etapie skupiamy się na walorach nautycznych, ożaglowaniu i relingach. Powstanie także dokumentacja dla form kadłuba przeznaczonych do produkcji na CNC. Efekty tych prac już niebawem.

Jachty LEGION
Zakończyliśmy projekt wzorniczy linii jachtów współfinansowany z funduszy UE. Zostały opracowane dwie czarterowe jednostki o długości kadłuba 10,5m oraz 12,45m. Mniejszy jacht dostosowany jest do żeglugi śródlądowej (wersja mieczowa) i być może już w 2022 zobaczymy go na jeziorach mazurskich.

Opracowano nowoczesną stylistykę odpowiednią do budowania wizerunku nowej marki. Badania w wirtualnym środowisku 3D uwzględniały poruszanie się we wnętrzu osoby na wózku. Powstała wersja specjalnie dedykowana poszerzonej dostępności.


Domy modułowe Polkon
Mozart (edycja 2020/2021) w firmie Polkon już zakończony. Opracowano 2 koncepcje domów modułowych, materiały pomocnicze i promocyjne. Funkcjonalności pomieszczeń i plan użytkowy opracowany został w wirtualnym oprogramowaniu 3D. Umeblowanie 100% IKEA .

Oprócz wizualizacji, rzutów pomieszczeń i materiałów graficznych, powstały również panoramy sferyczne 360 stopi i baza danych w postaci strony internetowej projektu. Link zewnętrzny do niej znajduje się poniżej. Okrojony materiał znajduje się także w portfolio. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami projektu. 

http://wwdesign.eu/polkon2/ Domy modułowe
Dzięki wsparciu z Wrocławskiego Centrum Akademickiego, wspólnie z firmą POLKON S.A. możemy rozwijać współpracę naukową i opracować projekty domów modułowych. W ramach programu Mozart (edycja 2020/2021) opracowujemy zupełnie nowe koncepcje domów o różnorodnych metrażach. Od zarysów pomysłów, po szczegółowe badania i wizualizowanie z zewnątrz i wewnątrz. 
Koncentrujemy się na funkcjonalności pomieszczeń i planie użytkowym dla każdego z domów. Jesteśmy już za półmetkiem prac. Wkrótce prezentacja całej bazy danych dla domów 51m2 i 84m2.  

W ramach projektu oprócz koncepcyjnych badań wstępnych i szczegółowego opracowania dwóch wielkości domów, będziemy realizować wzornicze działania wspierające konkurencyjność firmy Polkon. Będzie to nowe logotypu firmy, opracowanie katalogów dla klientów i budowę bazy danych kompatybilnej ze standardami stron www. 

Bon na innowacje
Pracujemy obecnie nad przygotowaniem koncepcji, badaniami i przygotowaniem dokumentacą wdrożeniową dla trzech jachtów żaglowych o poszerzonej dostępności. Projektujemy linie jachtów przeznaczoną do czarteru oraz jacht o charakterystyce regatowej z możliwością modyfikacji kokpitu. Wprowadzamy w nich ciekawe innowacje użytkowe, przydatne zarówno podczas żeglowania, jak i codziennym życiu na pokładzie jachtu. Prace wykonywane są w ramach "Bonu na Innowacje" PARP w jednostce naukowej- ASP we Wrocławiu.
Pchacz rzeczny
Wspólnie z Navishipproject realizujemy projekt pchacza rzecznego na płytkie wody. Projekt wzorniczy jaki prezentujemy pomoże w szczegółowym opracowaniu technicznym tego ciekawego statku. Realizację i efekty naszych prac będzie można już za kilka lat. 

Pchacz śródlądowy do pracy w zestawie z barką lub pontonem o ładowności od 100 do 400 ton, na których mogą być przewożone różne ładunki, w tym wielkogabarytowe przy zanurzeniu pchacza 0,6 m. Zadaniem pchacza będzie zapewnienie wykonania transportu na trasie od Brzegu Dolnego do Szczecina przy minimalnych stanach wody w Odrze. Wyposażenie nawigacyjne umożliwiać będzie całodobową żeglugę. Pchacz będzie wykonany jako statek trzyśrubowy, płaskodenny z nadbudówką i podnoszoną sterówką w rejonie dziobowym. Trzy układy napędowe z trzema śrubami pracującymi w dyszach oraz trzy sprzężone stery zapewniać będą dużą manewrowość. Sterówka będzie podnoszona i opuszczana przy pomocy mechanizmu napędzanego hydraulicznie. Pomieszczenia bytowe i sanitarne dla załogi (trzy osoby) usytuowane będą w nadbudówce bezpośrednio za sterówką z wejściem z pokładu na LB i PB. Maksymalna wysokość konstrukcji stałej wynosić będzie 4,4m nad płaszczyzną podstawową. Wszystkie elementy wystające ponad tą wysokość będą składane. Kadłub będzie wykonany ze stali o podwyższonej wytrzymałości natomiast pokładówka i sterówka będzie wykonana ze stopów aluminium. 

©2021 - WWDESIGN.EU