NEWS
Testy jachtu Legion 360
W ubiegłym tygodniu odbyły się testy prototypu jachtu Legion 360, którego projekt opracowaliśmy wspólnie z Tymonem Butkiewiczem w ramach części prac współfinansowanej z PARP (bon na innowacje) w jednostce naukowej (ASP Wrocław). Nasz mały zespół, którego miałem przyjemność być kierownikiem projektu opracował nową, komfortową linię jachtów żaglowych w dwóch wielkościach jednostek (10,5m i 12,45m). Projekt mniejszego jachtu wdrożono w wersji śródlądowej dedykowanej żegludze na mazurskich jeziorach. Pierwsza sztuka trafiła do prywatnego armatora. Kolejne dwie zasilą flotę firmy czarterowej Vip jacht z Giżycka, dzięki której projekt B+R realizowano na naszej uczelni. Dziękujemy inwestorowi na zaufanie i dobre opinie o jachcie po udanych testach na wodzie. Czekamy na możliwość budowy jednostki morskiej, którą również przygotowaliśmy...
GT 44-CX
Wspólnie z partnerami z Flandria Yachts i Corthinx pracujemy nad projektem nowego jachtu motorowego o długości 44 stóp z silnikami zaburtowymi.

We wnętrzu kajuta i łazienka z oddzielnym prysznicem i wc. W kokpicie sporo zacienionego miejsca nad sterówką, kuchnią i miejscami do siedzenia. Jacht jest obecnie w budowie. Trwają prace wykończeniowe. Premiera za 6 miesięcy.
Nowy katamaran hybrydowy
Dzięki wsparciu z Dolnośląskiego Bonu na Innowacje (edycja II) pracujemy nad katamaranem hybrydowym o długości 42 stóp w wersji open i hardtop. W każdym kadłubie zaplanowano osobną kajutę z łazienką i wc. 
 
W kokpicie możliwość zamknięcia w części lub całości przestrzeni. Duży dach przeznaczony jest do instalacji fotowoltaicznej i zapewnienia komfortu w słoneczne dni. Więcej informacji już za kilka miesięcy.

Domy na wodzie
Mozart (edycja 2021/2022) w firmie Navishipproject już zakończony. Opracowano 2 koncepcje domów pywających, materiały pomocnicze i promocyjne. Funkcjonalności pomieszczeń i plan użytkowy opracowany został w wirtualnym oprogramowaniu 3D. 

Oprócz wizualizacji i rzutów pomieszczeń powstały również panoramy sferyczne 360 stopi. Powstały materiał znajduje się także w portfolio. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami projektu. 
Nowy jacht żaglowy
Już niedługo! Jesteśmy już w ostatnim etapie projektowym jachtu o charakterystyce regatowej i poszerzonej dostępności. Długości tego intrygującego jachtu to 12,90 m, szerokość 3,7m. Na zewnątrz, jak i w środku ciekawe rozwiązania konstrukcyjne, które pozwolą na wymianę elementów nadbudówki i kokpitu. Jednym z zadań jest dostosowanie wnętrza i kokpitu na potrzeby osób niedowidzących.

W ostatnim etapie skupiamy się na walorach nautycznych, ożaglowaniu i relingach. Powstanie także dokumentacja dla form kadłuba przeznaczonych do produkcji na CNC. Efekty tych prac już niebawem.
Jachty LEGION
Zakończyliśmy projekt wzorniczy linii jachtów współfinansowany z funduszy UE. Zostały opracowane dwie czarterowe jednostki o długości kadłuba 10,5m oraz 12,45m. Mniejszy jacht dostosowany jest do żeglugi śródlądowej (wersja mieczowa) i być może już w 2022 zobaczymy go na jeziorach mazurskich.

Opracowano nowoczesną stylistykę odpowiednią do budowania wizerunku nowej marki. Badania w wirtualnym środowisku 3D uwzględniały poruszanie się we wnętrzu osoby na wózku. Powstała wersja specjalnie dedykowana poszerzonej dostępności.
Domy modułowe Polkon
Mozart (edycja 2020/2021) w firmie Polkon już zakończony. Opracowano 2 koncepcje domów modułowych, materiały pomocnicze i promocyjne. Funkcjonalności pomieszczeń i plan użytkowy opracowany został w wirtualnym oprogramowaniu 3D. Umeblowanie 100% IKEA .

Oprócz wizualizacji, rzutów pomieszczeń i materiałów graficznych, powstały również panoramy sferyczne 360 stopi i baza danych w postaci strony internetowej projektu. Link zewnętrzny do niej znajduje się poniżej. Okrojony materiał znajduje się także w portfolio. Zachęcamy do zapoznania się z wynikami projektu. 

http://wwdesign.eu/polkon2/ 
Domy modułowe
Dzięki wsparciu z Wrocławskiego Centrum Akademickiego, wspólnie z firmą POLKON S.A. możemy rozwijać współpracę naukową i opracować projekty domów modułowych. W ramach programu Mozart (edycja 2020/2021) opracowujemy zupełnie nowe koncepcje domów o różnorodnych metrażach. Od zarysów pomysłów, po szczegółowe badania i wizualizowanie z zewnątrz i wewnątrz. 
Koncentrujemy się na funkcjonalności pomieszczeń i planie użytkowym dla każdego z domów. Jesteśmy już za półmetkiem prac. Wkrótce prezentacja całej bazy danych dla domów 51m2 i 84m2.  

W ramach projektu oprócz koncepcyjnych badań wstępnych i szczegółowego opracowania dwóch wielkości domów, będziemy realizować wzornicze działania wspierające konkurencyjność firmy Polkon. Będzie to nowe logotypu firmy, opracowanie katalogów dla klientów i budowę bazy danych kompatybilnej ze standardami stron www. 

Bon na innowacje
Pracujemy obecnie nad przygotowaniem koncepcji, badaniami i przygotowaniem dokumentacą wdrożeniową dla trzech jachtów żaglowych o poszerzonej dostępności. Projektujemy linie jachtów przeznaczoną do czarteru oraz jacht o charakterystyce regatowej z możliwością modyfikacji kokpitu. Wprowadzamy w nich ciekawe innowacje użytkowe, przydatne zarówno podczas żeglowania, jak i codziennym życiu na pokładzie jachtu. Prace wykonywane są w ramach "Bonu na Innowacje" PARP w jednostce naukowej- ASP we Wrocławiu.
©2021 - WWDESIGN.EU